top of page

Cyklokurz Harrachov; šlapu, šlapu, jak šlapat se má...

Aktualizováno: 29. 4.


Cyklokurz | Výlet na traily
Cyklokurz Harrachov | Výlet na traily

Rok 2024 by se z pohledu našich kurzů dal nazvat rokem netradičním a porušujícím zaběhnutých pořádků. Nejprve jsme se rozhodli přesunout letní všesportovní kurzy na začátek prázdnin a tradiční otvírák léta – jachty zorganizovat až v srpnu. Ale nebojte, je to jen mimořádně letos, příští rok uz zas bude v tradicnim módu!


A pak jsme se taky rozhodli, tradiční podzimní cyklokurz přesunout do května, protože 1) si už delší dobu myslíme, že je lepší jezdit na kole za hezkého a teplého počasí než za podzimních plískanic, 2) že je lepší se učit nové věci pro cyklistiku na jaře, a pak to celý rok používat, než se něco naučit na podzim a přes zimu to zapomenout a 3) o podzimních prázdninách bude Sport Hotel Mumlava hostit jinou akci, takže bychom neměli kde bydlet. ANO, o podzimních prázdninách cyklokurz NEBUDE!

 

Květnový Cyklokurz Harrachov se blíží mílovými kroky, a my máme ještě nějaká místa a byla by škoda je nezaplnit. A taky máme přislíbenou účast opravdového bikera Vény Hornycha, který sám na kole jezdí a taky pořádá bikové závody (především staví tratě, po kterých pak závodníci jezdí).

 

Na co se můžete těšit? Po základním osahání kola, nastavení výšky sedla a tak, nikoho nemine stání na kole v klidu. Jo, bez toho se na kole jezdí špatně. Určitě vyzkoušíme přejezdy terénních nerovností, od nějakých pidi až po nějaké větší, nebo i skoky, nebo průjezd klopenou zatáčkou. A když si tyhle základní věci vyzkoušíme a osaháme, tak vyrazíme na vejlet na traily, abychom to, co, jsme se naučili, taky pořádněvyužiliv terénu.

 

Určitě je na co se těšit. Tak neváhejte a těšíme se na viděnou s bikem v Harrachově!


 

36 zobrazení

Comments


bottom of page