top of page
Běh - přirozený pohyb | Mumlavský vodopád

VÝUKA BĚHU

Běh – přirozený pohyb

Běh je po chůzi pro člověka nejpřirozenějším pohybem. Stereotyp chůze i běhu se vyvíjel miliony let, abychom jej dovedli k dokonalosti a vzápětí, v zajetí civilizace tento dokonalý stereotyp velmi rychle zapomněli. Ano, bohužel, díky neustálému sezení či postávání, některé naše svaly inhibují (ochabují), jiné se naopak mají tendenci zkracovat a člověk zjistí, že neumí dýchat, ani chodit, natož běhat.

  • Také se už dlouhou dobu odhodláváte jít běhat a vlastně pořádně nevíte, jak začít?

  • Chcete se dostat do lepší fyzické kondice?

  • Chtěli byste se připravit na nějaký závod na 5 km, 10 km nebo půlmaratón anebo nějaký jiný?

  • Chcete, aby se Vaše dítě zlepšilo v běhu?

  • Věnujete se nějakému sportu a máte pocit, že by Vašemu dítěti pomohlo zlepšení techniky běhu?

Chcete s tím něco udělat? Pojďte s námi začít běhat!

A nejen běhat, ale vůbec sportovat. Nejen na základě vlastních bohatých trenérských a instruktorských zkušeností, ale také s ohledem na vědeckou literaturu (ano, jsou mezi námi i tací, kteří působí či působili na vysokých školách a univerzitách jako pedagogové či výzkumníci) víme, že všestranná sportovní příprava je velmi důležitá pro růst výkonnosti v každém sportu. Tělo je velmi chytré a neučené vzorce pohybu anebo i postřeh či cokoliv dalšího umí velmi dobře využít i jinde, řeká se tomu TRANSFER.

Na všechny výše zmíněné i jiné otázky máme odpověď, ale i recept, jak opravdu začít s běháním, jak posunout Vaši fyzickou kondici a i Vás umíme připravit na závod...
A určitě to nebude nuda, běh Vás začne bavit!

 

Od méně náročného k náročnějšímu, od jednoduššího ke složitějšímu, tedy tak, jak bude podle Vaši technicko-fyzické kondice zapotřebí. Trénink bude sestavený „na míru“ jen a jen pro Vás, a je jedno na jaké výkonnostní úrovni jste Vy! Pro nás jste „budoucí mistr světa“, neboť jsme přesvědčeni, že psychická pohoda a pocit důležitosti jsou nesmírně důležité faktory pro podávání skvělých výkonů.

Běh není jen atletická disciplína, běh je součástí téměř všech sportovních her a běh patří snad ve všech sportech ke kondiční přípravě. Proto by bylo moc prima, kdyby uměli běhat všichni, nejen atleti, ale i hráči, anebo jiní sportovci. Bohužel pro spoust trenérů je důležité, aby se při kondiční přípravě sportovec pořádně zapotil, a to, že by se svěřenec se správnou technikou zapotil stejně, ba naopak i víc anebo že si může zbytečně ubližovat, už neřeší.

Proto, pokud byste chtěli Vy sami anebo Vaše dítě zlepšit své běhání (technicky i fyzicky), tak jsme Vám k dispozici! 

Běháme, skáčeme přes potoky | Sportovní dítě.cz

BĚH JE PŘIROZENÝ POHYB, AVŠAK MUSÍME
TROŠKU VĚDĚT, JAK NA NĚJ. 

Než se rozmyslíte, můžete zkusit podle videa Atletickou ABeCeDu a když Vám nepůjde, ozvěte se!

bottom of page